Unutmayın ki her yeniliği takip etmek ve kendi işine adapte etmek, bir emlak brokerının/danışmanının temel özelliklerinden biri olmalıdır. Aynı derecede ülkemizde gayrimenkul alanında faaliyet gösteren firmalar ve girişimcilerin faydalı uygulamaları ülkemizde biran önce hizmete sunmalıdır.

Fakat gelişmekte olan ve gelişmiş olan ülkelerdeki belirgin farklılıklar(demaografik yapı) maalesef  ülkemizde de karşımıza olumsuz haliyle çıkmaktadır. Sadece seri ilan sitelerinin varlığı ve bir kaç cılız gerçekçi olmayan verilere dayalı girişimler dışında emlak sektörüne olan katkı yetersiz kalmaktadır.

Oysa ki vizyoner sahibi girişimci kişilerin öncülüğünde birçok uygulanabilir faydalı projelerin hayata geçirilmesi ülkemizdeki emlak sektörünün seyrini önemli ölçüde değiştirecektir. Şimdilik alsat ikilisinden başka bir yapının işlemediği emlak sektöründe yeni ve önemli fırsatlar söz konusu.

Ülkemizde özellikle emlak sektöründe neden yeni girişimler çıkmıyor konulu yazımızı yakında yayınlayacağız. Bu sektörün içerisinde yer alan gayrimenkul firma sahipleri, emlak franchise şirketleri, Ceo’lar, yöneticiler ve de emlak profesyonelleri özellikle okumalı.

Bir çok firma ve sahibinin, yönetim kademelerinde yer alan yöneticilerin yazımızı okuduktan sonra yapacakları ilk iş; kendilerini ve şirketlerinin vizyonlarını sorgulayacak olmaları. Büyük değişimlere yol açacak bu yazımız işini geliştirmek ve farklılık yaratmak isteyen herkesi kendine getirecek.

Takipte kalın…