Bu hafta eğitici video yayınımızda konu başlığımızda yazıldığı gibi 🙂 hayat hikayesi biyografi filmi olan Wall Street simsarı Jordan Belfort bizlere milyonerliğe götüren stratejilerin neler olduğunu anlatıyor.

Filmin konusu:Para Avcısı” olarak ülkemizde vizyona giren bu biyografi filmi para hırsının insana neler yaptırabileceğini anlatıyor. Kolay yoldan zengin olma hayalini gerçekleştirmek isteyen Belfort kısa sürede bu hayalini borsa simsarlığı yaparak gerçekleştirir. İnsanları kandırmayı amaç edinen, para kazanma hırsıyla gözü dönen bir borsa simsarının aşırı para kazanması aşırı para harcamasına yol açar. Burada söz konusu olan bir yetenek değil kazanma hırsıdır. Kolay yoldan kazanılmış bu tatlı hayat, her filmin sonunda olduğu gibi kodeste biter.

Jordan Belfort 22 ay hapis cezasını çektikten sonra birçok yayın evi, film yapımcısı ve organizatörlerden yaşadığı bu sansasyonel deneyimleri paylaşması için ciddi teklifler alır. Kandırdığı kişilere olan borcunu ödeyebilmek için(hapisten şartlı tahliye edilme şartı) film, kitap, seminerler artık Belfort‘un yeni hayatının bir başlangıcı olur.

Özellikle başarı basamaklarını nasıl tırmandığı konulu seminerleri binlerce kişiden büyük ilgi görür. İşte bizi ilgilendiren kısım da burası. İş hayatındaki kariyeri örnek alınamayacak kadar kötü de olsa sunumlarındaki eğitici içerikler gerçekten dikkate alınmaya ve izlenmeye değer.

Bu zamana kadar birbirinin aynısı ve itiraf etmek gerekirse zaman zamanda çok sıkıcı olan başarılı insanların nasıl başardığına dair birçok sunum ve seminer izlemişsinizdir. Bu sefer bir değişiklik yapmaya hazır mısınız? Kişilik olarak patavatsız bir dürüstlüğe sahip bu aç gözlü vicdansız adamı izleyince sizi harekete geçirecek çok farklı nedenleriniz olacak. Bizden söylemesi…

Keyifli seyirler 🙂

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn